Sponzori:

Logo Hotel Patriot***
Logo Autocentral
Logo Prvá stavebná sporiteľňa
Logo Patriot Fitness
Logo Patriot Gym
Logo Equator
Logo Jantex
Logo Belle
Logo Gerboc
Logo Hurikansport
Logo DajanSK
Logo Roads Work
Logo Pro Body
Logo Strong Tower
Logo Tekmar
Logo Banik a syn
Mesto Vranov
BBB Tribe
Miroslav Dzurovčin
Lomy, s.r.o. - Fintice, Prešov
VSK Mineral s.r.o.
Intersport

24. ročník Bančanskej 10/5

Zobraziť výsledky (beh.sk)

V nedeľu 7. júla 2019 sa v obci Banské uskutočnil už 24. ročník bežeckého podujatia “Bančanska desiatka“ a 7. ročník “Bančanskej 5”. Pretekalo sa na hlavnej 10 km a 5 km trati v uliciach obce.

Podujatie sa nieslo v rekordných účastníckych číslach, keď na obe trate nastúpilo 146 pretekárov. Už podľa predpovede bolo jasné, že tohto roku bude príjemné bežecké počasie . V závere behu už tých z konca bežeckého poľa zastihla poriadna letná búrka ktorá bežcov poriadne osviežila. Traťový rekord, na ktorý je vypísaná prémia 500 € nepadol. Víťaz, Sergei Rashupkin z Mukačeva (Ukrajina), zaostal vyše troch min. za časom Ali Ezaedi z roku 1996. Druhý do cieľa dobehol Ľudvig Henrich (BK Spartak Medzev) a na treťom mieste skončil Vladimír Majerčák (Yogi team).

Na 5 km trati v kat. muži zvíťazil Patrik Madár (Sečovská Polianka) a v kat. žien si prvenstvo odniesla Zuzana Sajdaková (TJ Sokol Ľuborice). Celkovo do cieľa dobehlo 144 pretekárov.

Podujatie bolo ďalším kolom Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov, Michalovskej oblastnej ligy a Patriot bežeckej ligy 2019.

Ešte pred hlavným pretekom sa uskutočnili preteky v mládežníckych kategóriách, ktoré sa rátajú do Východoslovenskej mládežníckej bežeckej ligy. V mládežníckych kategóriách súťažilo 44 bežeckých nádejí z rôznych klubov východného Slovenska. Celkovo sa podujatia zúčastnilo 190 pretekárov v rôznych kategóriách.

Organizátor podujatia Športový klub Banské a obecný úrad Banské, ďakuje za podporu svojim sponzorom, ktorí podujatie podporili. Vďaka nim sa podarilo zorganizovať preteky na dobrej úrovni.

V roku 2019 budeme ešte organizovať športové podujatia Časovka do vrchu a Beh do vrchu Banské – Mláčky.

Ďakujeme a tešíme s na Vašu účasť!

Zobraziť výsledky (beh.sk)