Sponzori:

Sponzori

Žilinský triatlon

Trocha dlhá cesta nás čakala na Žilinský triatlon ale bola úspešná. Tak poďme po poradí.

V nedeľu 15.8. 2021 sme cestovali na šprint triatlon (750 m plávanie, 20 km bicykel a 5 km beh). Pre Emu Borščovú to bol prvý triatlon na tejto vzdialenosti, keďže sa triatlonu venuje iba druhý rok. Pretekalo sa v priestoroch Žilinského vodného diela a v celkom teplom letnom počasí. Prvá disciplína, plávanie z vody vyplávala Ema na popredných miestach čo bol predpoklad, že sa bude držať v cyklistickej časti na popredných pozíciách. Keďže cyklistická trať je tu celkom náročná – 6 kôl pri 149 pretekárov na štarte je zároveň veľké riziko kolízie, ktoré postihlo aj Emu (odniesol si to viacej bicykel, Ema získala zopár odrenín, ktoré jej nebránili pokračovať v preteku). Po cyklistike stratila zopár pozícií, ktoré po kvalitnom bežeckom výkone získala späť. Napokon to stačilo na 3. miesto vo svojej kategórii. Úspešná premiéra na týchto vzdialenostiach dopadla výborne. Už sa tešíme na ďalšie preteky v zezóne.