Sponzori:

Sponzori

13. ročník Behu do vrchu Banské – Mláčky 2021

V nedeľu 10.10. 2021 na úpätí Slanských vrchov v Obci Banské sa uskutočnil už 13. ročník Behu do vrchu Banské – Mláčky.

Súťažilo sa na 6,4 km trati s prevýšením 324 m. Na štarte sa zišlo 96 pretekárov, rovnaký bol počet v cieli. Pretek bol zároveň 4. kolom Východoslovenského pohára behu do vrchu a ďalším kolom Michalovskej bežeckej ligy 2021. V celkovom poradí mužov zvíťazil Giorgio Fešovič (Team DNF) časom: 26:01 min. pred druhým v poradí Michalom Červeňakom (ŠK ŠOG Nitra) čas: 26:08 min. na treťom mieste skončil Emil Fučo (Ľubotice) čas: 26:28 min. V kategórii žien sa celkovou víťazkou stala Ema Barščová (ŠK Banské ) časom: 32:20 min. na druhom mieste skončila Simona Čonková (MARAS team) čas: 32:30 min. tretia v poradí bola Silvia Odelgová (MARAS team) čas: 34:41 min. Zaujímavosťou je, že víťazi sú vekom ešte len dorastenci (2005).

Pred štartom hlavného preteku bol naplánovaný pretek pre deti, na ktorom sa zúčastnilo iba 22 detí. Ocenený bol každý pretekár (sladká odmena) plus najlepší traja v každej kategórii.

Na hlavnej trati muži a ženy boli ocenený vo vekových kategóriách (A,B,C,D,E) muži a ženy (A,B,C) plus kategória Nordic walking Muži a Ženy.

Najstarším účastníkom bol Gérard Parilak (AC Michalovce) rok narodenia 1943 !!! ( 78 rokov), ktorý v celkom poradí skončil na 84. mieste a vo svojej vekovej kategórii obsadil 3. miesto.

Na záver už len dodať, že sa pretekalo v luxusnom slnečnom počasí v krásnej prírode. Ďakujeme každému pretekárovi za účasť. Sme radi ,že po minuloročnom virtuálnom behu sme mohli v tejto covidovej dobe zorganizovať ďalšie bežecké podujatie. Veľká vďaka patrí každému pomocníkovi, sponzorom a kuchárkam v kuchyni, ktorý odviedli výbornú prácu.

Ďakujeme !!! Športu zdar!

Výsledky:

Výsledky (racetime.sk)

Beh do vrchu Banské – Mlačky 2021 (PDF)