Sponzori:

Sponzori

15. ročník časovky do vrchu JANTEX Banské – Mláčky 2023

V nedeľu 27.8. 2023 sa konal už 15. ročník časovky do vrchu JANTEX Banské – Mláčky. Štart pretekov bol posunutý už na 10:00 hod.. Pretekalo sa na trati 6,4 km s prevýšením 325 m. Predpoveď počasia signalizovala vysoké letné teploty čo sa aj potvrdilo a počas celého podujatia sa pohybovali teploty na úrovni cca + 28 c. Na štarte sa zišlo 51 pretekárov, ktorí bojovali o pódiové umiestnenia v 14 kategóriách. Z domáceho klubu ŠK Banské nastúpilo na trať 11 pretekárov. V kategórii MTB nastúpilo na štart 9 pretekárov. V ďalšom ročníku pridáme v kategórii MTB ďalšiu kategóriu.

Celkovým víťazom podujatia sa stal Miroslav Lacuš (RRK Grup-Pierre Baguette-Benzinol) s časom: 15:35 min. (iba 35 s za traťovým rekordom) na druhom mieste skončil Kamil Hronec (Spišské Vlachy) čas: 17:25 min. a na treťom mieste skončil Ján Doľacký (Nižný Hrabovec) čas: 17:34 min. V kategórii žien zvíťazila Lenka Molčányiová (Košice) s časom: 20:35 min. (obhájila minuloročné víťazstvo a za traťovým rekordom zaostala iba 14 sekúnd !!!) na druhom mieste skončila Carla Reištetterová (No Miles No Smiles) čas: 24:01 min a na treťom mieste skončila Sahar Ištvan (PetistBike Humenné) čas: 25:21 min. V kategórii domáci zvíťazili Michaela Ivančová (ŠK Banské) čas: 28:10 min. a Michal Ivančo (ŠK Banské ) čas: 21:16 min. Podujatie bolo zároveň druhým kolom Bančanského pohára 2023. Posledné kolo Bačanského pohára a zároveň vyhodnotenie bude na behu do vrchu Banské – Mláčky 8.10.2023 !!!

Ďakujeme za pomoc všetkým dobrovoľníkom a sponzorom, bez ktorých by to nešlo. Veľká vďaka patrí všetkým domácim pretekárom, ktorí reprezentovali ŠK Banské.

Zároveň ďakujem celému JANTEX Teamu a Racetime za skvelé a rýchle spracovanie výsledkov.ˇ

Ďalšie podujatie Beh do vrchu Banské – Mláčky už 8.10.2023 !!!