Sponzori:

Sponzori

24. ročník Bančanskej 10/5

Zobraziť výsledky (beh.sk)

V nedeľu 7. júla 2019 sa v obci Banské uskutočnil už 24. ročník bežeckého podujatia „Bančanska desiatka“ a 7. ročník „Bančanskej 5”. Pretekalo sa na hlavnej 10 km a 5 km trati v uliciach obce.

Podujatie sa nieslo v rekordných účastníckych číslach, keď na obe trate nastúpilo 146 pretekárov. Už podľa predpovede bolo jasné, že tohto roku bude príjemné bežecké počasie . V závere behu už tých z konca bežeckého poľa zastihla poriadna letná búrka ktorá bežcov poriadne osviežila. Traťový rekord, na ktorý je vypísaná prémia 500 € nepadol. Víťaz, Sergei Rashupkin z Mukačeva (Ukrajina), zaostal vyše troch min. za časom Ali Ezaedi z roku 1996. Druhý do cieľa dobehol Ľudvig Henrich (BK Spartak Medzev) a na treťom mieste skončil Vladimír Majerčák (Yogi team).

Na 5 km trati v kat. muži zvíťazil Patrik Madár (Sečovská Polianka) a v kat. žien si prvenstvo odniesla Zuzana Sajdaková (TJ Sokol Ľuborice). Celkovo do cieľa dobehlo 144 pretekárov.

Podujatie bolo ďalším kolom Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov, Michalovskej oblastnej ligy a Patriot bežeckej ligy 2019.

Ešte pred hlavným pretekom sa uskutočnili preteky v mládežníckych kategóriách, ktoré sa rátajú do Východoslovenskej mládežníckej bežeckej ligy. V mládežníckych kategóriách súťažilo 44 bežeckých nádejí z rôznych klubov východného Slovenska. Celkovo sa podujatia zúčastnilo 190 pretekárov v rôznych kategóriách.

Organizátor podujatia Športový klub Banské a obecný úrad Banské, ďakuje za podporu svojim sponzorom, ktorí podujatie podporili. Vďaka nim sa podarilo zorganizovať preteky na dobrej úrovni.

V roku 2019 budeme ešte organizovať športové podujatia Časovka do vrchu a Beh do vrchu Banské – Mláčky.

Ďakujeme a tešíme s na Vašu účasť!

Zobraziť výsledky (beh.sk)