Sponzori:

Sponzori

25. ročník Bančanskej 10 s rekordnou účasťou!

Výsledky

25. ročník Bančanskej 10 – výsledky

V nedeľu 19.7. 2020 sa bežal už 25. ročník Bančanskej 10 v obci Banské. Podujatie svoje malé jubileum oslávilo aj rekordnou účasťou, až 188 bežcov v hlavnej kategórii. Už pred podujatím bolo jasné, že ak sa nič mimoriadne nestane, tak to bude rekordná účasť, čo sa aj naplnilo v deň preteku.

Bol to festival behu, niektorí bežci si zapretekali po dlhej prestávke po prvýkrát, takže aj ich nadšenie bolo veľké.

Tak ako každoročne, pretek začínal sprievodným podujatím pre deti. Súťažilo sa od najmenších kategórii až po dorastencov, kde prebiehali v niektorých kategóriách veľké súboje o pódiové umiestnenia. Celkom sa v mládežníckych kategóriách zapojilo 71 detí. V celkových číslach to bolo 259 súťažiacich.

Počas podujatia prebehla aj ukážka Detskej atletiky, kde si množstvo detí za prítomnosti trénerov vyskúšalo prekážkovú drahú a dozvedeli sa aj základné informácie. Samozrejme každý po vyskúšaní dostal malý darček.

Poďme na štart už hlavného preteku, ktorý začínal výstrelom o 14:00 hod. Z pohľadu diváckej odozvy to už bola poriadna masa bežcov. Nesklamalo ani počasie 30°C, a tak ako to už je skoro samozrejmosťou dalo poriadne zabrať všetkým pretekárom. Na hlavnej trati je potrebné prekonať 186 m prevýšenie, ktoré dá poriadne zabrať. V celkom poradí zvíťazil Fučo Emil (Sokol Ľubotice) čas: 37:12 min., druhé miesto obsadil Marek Moskovčiak (TJ Obal servis Košice) čas: 37:25 min. a na treťom mieste skončil Adrián Vavrek (Dulova Ves) čas: 37:34 min.

V hlavnej kategórii žien zvíťazila Danka Hanulová (Štefko running Team) s časom: 44:43 min., na druhom mieste skončila Diana Karpjaková (MARAS team) čas:47:10 min. a tretia v poradí sa umiestnila Beáta Seligová Kopčaková (Metropol Košice) čas: 48:38 min.

Z domácich pretekárov sa najlepšie umiestnil Michal Ivančo (ŠK Banské) čas: 38:57 min.

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďalšie podujatia. ŠK Banské organizuje tohto roku ešte časovku do vrchu Banské – Mláčky a beh do vrchu Banské – Mláčky, ktoré sú zároveň súčasťou Bančanského pohára v roku 2020.

Športu zdar!!!