Sponzori:

Sponzori

Beh do vrchu Banské – Mláčky 2019

Registrácia na pretek
Propozície

V nedeľu 27.10. 2019 sa na úpätí Slánskych vrchov v Obci Banské uskutoční už 11. ročník behu do vrchu Banské – Mláčky.

Preteká sa na 6,4 km trati s prevýšením 324 m (štart hlavného preteku je 14:00 hod.), povrch trate asfalt.

Pred štartom preteku je naplánovaný pretek pre deti (12:00 hod) kde sa beží v kategóriách podľa rozpisu Východoslovenskej mládežníckej ligy 2019. Dĺžka trate je od 50 m pre predškolských vek až po dorast.

Ocenený bude každý pretekár (sladká odmena), ktorý dobehne so cieľa a pre najlepších troch máme prichystané medaile.

Na hlavnej trati muži a ženy budú ocenení vo svojich vekových kategóriách (A, B, C, D, E) muži a ženy (A, B, C). Najlepší traja v každej kategórii si odnesú finančne prémie.

Novinka tohto ročníka je aj nová kategória – Nordic walking Muži a Ženy, takže zasúťažiť si môžu aj nadšenci tohto rozrastajúceho sa športu.

Určite si každý počas behu vychutná jesenné počasie a krásy Slánskych vrchov, keďže trať od druhého kilometra vedie lesným porastom. V cieli na Herlianskom sedle (Mláčky) bude pretekárom poskytnutý teplý čaj. Pred vyhodnotením dostane každý pretekár večeru a nápoj. Pretek je zaradený do celoročných bežeckých líg, v ktorých si bežci získavajú body. (PATRIOT bežecká liga a Oblastná Michalovská bežecká liga 2019, Východoslovenská mládežnícka liga). Podujatie aj je posledným kolom Bančanského pohára 2019. Garantovaný štartovací balíček majú on-line registrovaný a zapletený registračný poplatok.

Tešíme sa na každého pretekára ktorý si príde vychutnať bežecké podujatie v Banskom na záver bežeckého roka.

Registrácia na pretek
Propozície