Sponzori:

Sponzori

HRADNÁ MÍĽA 1609 m a DOMAŠA RUN

Ani cez víkend sa naši bežci nestratili na bežeckých podujatiach na Domaši a vo Veľkom Šariši. ŠK Banské získalo dve prvé miesta a viacero kvalitných umiestnení vo svojich kategóriách, za čo im patrí veľká vďaka.

V nedeľu 30.7.2023 na bežeckom podujatí Hradná míľa síce trocha neplánovane a na poslednú chvíľu sme sa vydali na preteky, ktoré sme nakoniec stihli. Už po príjazde na parkovisko bolo jasné, že niečo visí vo vzduchu a počas presunu na štart (Šarišsky hrad) sa to potvrdilo a zastihla nás silná búrka, pre ktorú sme aj trocha meškali ale našťastie aj organizátor podujatia bol nútený posunúť štart preteku. Štart preteku bol na nádvorí Šarišského hradu a trať následne pokračovala v okolí hradu. Veľmi zaujímavá a náročná trať s krátkymi výbehmi.

Športový klub Banské na tomto podujatí mal svoje zastúpenie v kategórii žien a mužov. Na víťazstvo v absolútnom poradí žien chýbalo Miške iba pár sekúnd 😕. V jednotlivých kategóriách naši pretekári získali dve 🥇 miesta.

Na trati 1 míľa:

🥇 miesto Michaela Ivančová

🥇 miesto Michal Ivančo

Ďalší pretek naši členovia klubu ŠK Banské absolvovali v sobotu 29.7.2023 na Domaši – časť Dobrá.

Naši bežci podali kvalitné výkony a dosiahli výborné umiestnenia na 7 km a 2 km trati. Pretekalo sa v celkom dobrých bežeckých podmienkach pri účasti 191 pretekárov.

Umiestnenie našich pretekárov na 7 km trati:

4. miesto Michaela Velčko

4. miesto Anna MATIOVÁ

4. miesto Michal Ivančo

Umiestnenie na 2 km trati:

25. miesto Iveta Betíková

Veľká gratulácia k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu ŠK Banské a na šek obci Banské.